24.11.2014

Прогуляка по Голосіївці в останій день незимової осені

Студенти першого курсу спеціальності «Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів» разом зі своїм наставником, доцентом Віталєм Шутюком побували в Голосіївському парку.

Національний природний парк «Голосіївський» створено відповідно до Указу Президента України від 27 серпня 2007 року № 794. Парк підпорядкований Міністерству охорони навколишнього природного середовища України.

Територія національного природного парку «Голосіївський» знаходиться в південній частині м. Києва, на захід від Дніпра на крайній півночі лісостепової фізико-географічної зони, неподалік від гуртожитку №2, що на проспекті Науки, 21.

В складі рослинного покриву парку виявлено чимало рідкісних видів, які охороняються на різних рівнях — міжнародному, державному та регіональному. На території парку виявлено 1 вид рослин з Європейського Червоного списку, 5 видів з Додатку І Бернської конвенції, 17 видів з другого видання Червоної книги України, 23 види із списку видів, що охороняються у м. Києві. Виявлено також 7 видів хребетних тварин із Червоної книги України.

Основною метою діяльності парку є збереження, відтворення та раціональне використання особливо цінних природних комплексів та об’єктів північної частини Лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення, а також для поліпшення екологічного стану міста Києва. Студенти з великою зацікавленістю ознайомилися з видатними пам’ятками Києва, зокрема З Голосіївською пустиню, від якої у студентів перехопило дух.
Наступня зустріч з визначними місцями буде не менш захоплюючою. Для цього і є наствник, який зробить все, що від нього  буде залежати.