new2
Відео
Відео про нашу кафедру
Галерея
З життя кафедри...
12860824
Фото викладачів кафедри
Бессараб Олександр Семенович
IMG_7881
153
0
07.10.2015

Тарасовими шляхами по Києву….

назад

1 жовтня 2015 року студенти групи ТК-3-5, разом з куратором Бандуренко Г.М.,  зібралась на незвичайну пішу екскурсію, яку так і назвали — «Тарасові шляхи». З великою цікавістю студенти слухали екскурсовода про молоді роки Тараса Григоровича, дізнавались нове й нове, про нібито, звичайні речі. Адже, ніхто раніше не задумувався, що першим автором художніх творів про Національний університет, був, саме, Шевченко. І зовсім неспросто цей університет названо іменем великого Кобзаря. А далі, по Володимирській, що не будинок – то свідок життєвих звершень поета. Та й Київський оперний театр також з гордістю носить ім’я Т.Г.Шевченка. Аж до Золотих Воріт можна було слухати і слухати про цікаві факти з біографії Тараса Григоровича. І про загублену дівчинку, яку Шевченко хотів удочерити, і про пам’ятник українському козаку, і про його проживання на вулиці, що звалась Козине болото.

 
Як добре, що збереглося стільки пам’яток! Як добре, що ми почули стільки віршів Шевченка, і всесвітньо відомих, і зовсім для нас нових….

 

Екскурсія захопила Софіївську Лавру, Михайлівський Золотоверхий Собор, Андріївську церкву і простяглася ген-ген, аж до Володимирської гірки. Ми стояли на горі і думали: «Не біда, що сам пам’ятник Володимиру Великому колись не вразив Кобзаря». Все одно, екскурсовод настільки пронизливо змогла передати атмосферу того часу, настільки поринула у минуле, що кожен відчув себе у далекому, далекому минулому.

 

І запахло соломою, задзвонили дзвони, заскрипіли вози, загавкали собаки, і кобзарі співали своїх пісень на перехрестях Києва…

 

Кожен з нас зрозумів: музеї, покликані до увічнення таких постатей, як Тарас Шевченко – це безцінні скарбниці національної пам’яті. І як, тут не згадати слова поета:

 

…. Жива

Душа поетова святая,

Жива в святих своїх речах,

І ми, читая, оживаєм

І чуєм Бога в небесах.

 

Студенти групи ТК-3-5.

 

 

Поділитися у соц. мережах
Відгуки
Залишити відгук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 4 =