new2
Відео
Відео про нашу кафедру
Галерея
З життя кафедри...
12860824
Фото викладачів кафедри
Бессараб Олександр Семенович
20151104_134843
211
0
21.11.2015

Вода — основа всього живого

назад

В центрі Києва, на високому пагорбі серед Хрещатого парку у стоять дві старовинні водонапірні башти віком більше 130 років, і котрі самі по собі є архітектурними пам’ятниками. В одній з них розмістився Музей води, (було відкрито у 2003 році, після реконструкції башти), який залюбки відвідали студенти факультету БКВЕ, що навчаються за спеціальністю «Технології зберігання, консервування та переробки плодів і овочів».
Інша назва Музею води — Водно-інформаційний центр. І дійсно, головна мета Музею води — розповісти відвідувачам про гідросферу планети, про запаси води, якими володіє Україна, про те, які необоротні процеси викликає необдумана діяльність людини, і як вона впливає на екологію в цілому. Відвідувачі захоплено роздивлялися, який шлях у природі долає вода, випадаючи на землю дощем, усмоктуючись у землю, проходячи різні шари ґрунту, збираючись у підземні ріки.

 
Вся експозиція розташовується під землею, куди потрібно спуститися на ліфті. Гід розповів про те, як забезпечувався питною водою Київ за давніх часів, скільки вона коштувала, як прокладали перший водопровід. Присутні побачили діючу модель артезіанської шпари, довідалися, як улаштований каналізаційний колектор. У ході екскурсії по Музею ознайомилися з етапами очищення річкової води, перш ніж стане безпечною та придатною до вживання, а також, які фактори погіршують воду на шляху до наших кухонь та ванних кімнат.

 
Багато частин експозиції динамічні, наприклад, у музеї обладнана ванна кімната із кранами, з яких постійно тече вода: повна ванна, повна раковина, погано відрегульований змив у бачка — це демонстрація нераціонального споживання води.
Студенти на деякий час затрималися біля величезного акваріуму з рибками; побравши в руки лопатки, мов дітвора, прокладали в піску русло для ріки. А найоригінальнішим моментом було пускання мильних бульбашок величезних розмірів. Кожен отримав незабутні враження — опинитися на кілька секунд усередині велетенської райдужної мильної бульки.

Поділитися у соц. мережах
Відгуки
Залишити відгук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − 4 =